Celldömölk Város címere Celldömölk Város honlapja dizájn elem

Legerősebb Amazonok versenye a városban

2014.10.07.

Németh Nóra

Október 5-én került sor a HSMA Legerősebb Amazon 2014 Egyéni OB döntőjére. A férfias sportágban ezúttal a hölgyek mérték össze erejüket.

Az erős emberek versenyeinek egyre nagyobb népszerűsége van országszerte, habár a sportnak női képviselői még csak elvétve akadnak. Celldömölkön immár harmadik alkalommal küzdöttek meg egymással a sportág versenyzői, és ezúttal a hölgyek mérték össze erejüket. Az országos versenynek öt indulója volt, köztük a legfiatalabb résztvevőként szerepelt a celldömölki Hajmásy Fanni.A női versenyszámok között szerepelt teherautó-húzás 20 méteren, koffercipelés, rönknyomás, kerékforgatás és golyóemelés. A lelkes küzdelemben még egy országos csúcs is született, a Budapestről érkezett Magáth Krisztina 85 kg-ra javította az eddigi 80 kg-os csúcsot. A hölgyek versengésével párhuzamosan, nagyobb súlyokon, de hasonló számokban zajlott a férfi Masters Magyar Kupa. A szintén országos méretű meghívásos versenynek 8 indulója volt, köztük a sportág egyik legnépszerűbb képviselőjével, Darázs Ádámmal. Az utolsó versenyszám és egy rövid pontegyeztetést követően kihirdették a sorrendeket. A női országos bajnokság döntőjének első helyezettje lett Magáth Krisztina, második lett Kárai Zsuzsanna és a harmadik helyen végzett Léránt Ágnes. A férfi masters kupa győztese lett Mengyi Rajmund, második helyen végzett Árvai István, a harmadikon Németh Gábor. A versenyzőknek járó díjakat a polgármester és az alpolgármester adta át.